Egyes oldalakhoz a hozzáférés korlátozott.
avagy kBay: http://www.astech.hu/kbay
Kollégiumi apróhirdető rendszer. Jelenleg erősen bétás, csak gyorsan összedobtam valamit. Így megy fél éve.
(netman) Netadmin2 KTK hálózatkezelő rendszer fejlesztése
A Rolling Stone csapat: Magyarok a marson projekt (korlátozott hozzáférés)
Fejlesztő: én
Licensz: GPLv2
Verzió: mikor mennyi
pBabel
Ezek nagyrészt olyan dolgok, amik eszembe jutottak, aztán később rájöttem, hogy már régen megcsinálták, vagy néhány éven belül olvasom a hírt, hogy mások is kitalálták és megcsinálták. Esetleg hülyeség.
már van, lásd: Flywheel_energy_storage
tömören: nagy tömegű, forgó henger tárolja az energiát. gyorsan tölthető, gyorsan kisüthető. memóriaeffektus, öregedés és egyéb baromságok nincsenek. környezetkímélő. regeneratív fékezéshez király lenne. viszont járművekbe építve figyelni kell a giroszkóp-hatásra.
spinoff: merevlemezben alkalmazni az elvet úgy, hogy áramszünet esetén a buffert még rá tudja írni a lemezre. miért hülyeség ez: ennyi erővel lehetne tenni rá egy kondenzátort és kész…
Egykerekű Közlekedési Eszköz.
nem a monociklihez hasonlít, nincs ülése, hanem a föld közelében van két lábtartó és arra kell ráállni, így nem lesz magasan a súlypont. (a terhelés a tengely alatt jelentkezik, ezért viszonylag stabil.) kétoldalról a nagy kereket műanyag burkolat borítja és lábbal azt kell szorítani. (nem erősen) a meghajtás kerékagymotorral történik, az irányítás kézből, vezetéknélküli kontrollerrel, az akkumulátor szintén alacsonyan, a tengely alatt van beépítve.
tavaly a BME-n láttam kiállítva egy majdnem ugyanilyen megoldást. az ő neve Gauskerék: http://musor.100csoda.hu/talalmany/gauskerek ez azonban nem motoros.
Ez egy mm-pontos, gyors, kis hatótávú, beltéri helymeghatározó rendszer lenne, olcsón. Több különböző hasznosítás lehetséges. Távolságmérés terjedési idő alapján.
A GPS-egyenleteket kell megoldani hozzá és építeni egy proto-t. Tudtommal még nem készült ilyen. Rádiós van, de UH-s nincs.
A probléma az, hogy a mikrohullámok az étel külső részeiben nyelődnek el nagyrészt, ezért a hami közepe lassan melegszik fel, a külső rétegekből történő hőterjedéssel.
Ha kis teljesítményre állítjuk a sütőt, a külső rész is lassan éri el a magasabb hőfokot, így az egész folyamat még tovább tart. Ha nagy teljesítményre állítjuk, a külső rész könnyen szétsül-szétfő, amíg a belseje is megmelegszik.
A megoldás az, hogy egy infravörös (piroelektromos) szenzorral figyelni kell a sütőben lévő tárgy által kibocsátott hősugárzást, ebből pedig tudni lehet a külső rész hőmérsékeletét. Egy egyszerű szabályzóval a mikrosütő teljesítményét szükség esetén csökkentve elkerülhető, hogy túlmelegedjenek a külső rétegek, de folyamatos a melegítés ahhoz, hogy a belső részek is felmelegedjenek.
Tudtommal még nem létezik ilyen készülék.
Volt még egy csomó apróbb ötletem, de elfelejtettem őket, vagy rájöttem, hogy mégsem olyan jó.